Ziemas meridians 2. karta

18.11.2022
Organiser : MeridiÔns
Cours Master : Agris Peipi˛­
[#1] [#2] [#3] [#4] [S1] [S2]
[S3] [S4] [V1] [V2] [V3] [V4]

V4 Course (1): 7 KP 3000m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.   247 Peters Nulle                         01:22:25
 2.   355 Andis Ozols                          01:26:31 +04:06
 3.   407 Hugo Rutkis                          01:39:23 +16:58
 4.   109 Janis Dzedonis                       01:39:28 +17:03
S4 Course (1): 7 KP 3000m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    23 Madara Grauduma                      00:34:33
 2.    91 Darta Sedleniece                     01:06:10 +31:37
 3.    16 Laura Janelsina                      01:08:37 +34:04
 4.    13 Sofija Skrapce                       01:10:17 +35:44
 5.   145 Anita Augule                         01:13:52 +39:19
 6.     0 Iveta Ozola                          01:26:00 +51:27
 7.   115 Marita Dzedone                       01:39:30 +64:57
 8.    80 Inara Egle                           01:48:25 +73:52
V3 Course (2): 10 KP 4400m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.   141 Ernests Hercenbergs                  00:43:43
 2.    47 Uldis Saulitis                       01:03:45 +20:02
 3.   135 Andris Zelcs                         01:04:36 +20:53
 4.    53 Aivars Zagers                        01:05:09 +21:26
 5.   186 Ilmars Limbens                       01:10:45 +27:02
 6.   417 Aldis Lapins                         01:15:02 +31:19
 7.   147 Janis Augulis                        01:20:42 +36:59
 8.   155 Uldis Alksnis                        01:23:34 +39:51
 9.   110 Gints Dzedonis                       01:26:26 +42:43
10.    62 Juris Zvirgzds                       01:38:50 +55:07
S3 Course (2): 10 KP 4400m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    18 Lauma Janelsina                      00:44:09
 2.   107 Janis Lucans                         00:59:02 +14:53
 3.    68 Kitija Ligate                        00:59:18 +15:09
 4.   111 Anna Dzedone                         01:02:21 +18:12
 5.   425 Agnese Baltmane                      01:04:09 +20:00
 6.   134 Justine Zelca                        01:11:45 +27:36
 7.   428 Ilze Roke                            01:19:23 +35:14
 8.    87 Ieva Krastina                        01:24:33 +40:24
 9.    15 Inga Skrapce                         01:29:32 +45:23
10.   349 Nikija Biruma                        01:31:00 +46:51
11.   138 Zane Blumberga                       01:39:50 +55:41
      429 Tereze Berzina                       DQ      
V2 Course (3): 14 KP 6300m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    92 Raitis Berzins                       00:56:59
 2.   305 Kristians Zelcs                      00:58:58 +01:59
 3.    29 Dagnis Ka˛npe                        01:01:39 +04:40
 4.    49 Sandis Burtnieks                     01:03:26 +06:27
 5.   412 Aleksandrs Lubinksis                 01:08:41 +11:42
 6.   214 Valerii Prosolkov                    01:13:26 +16:27
 7.    14 Kaspars Rakstins                     01:17:14 +20:15
 8.   414 Janis Nulle                          01:21:09 +24:10
 9.   122 Raivis Grivins                       01:22:11 +25:12
10.     2 Teodors Rebinovs                     01:25:21 +28:22
11.   139 Girts Strujevics                     01:34:25 +37:26
        3 Edvards Rebinovs                     DQ      
S2 Course (3): 14 KP 6300m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.   202 Anda Grapena                         01:23:41
 2.    46 Inese Boze                           01:29:42 +06:01
 3.    17 Signe Janelsina                      01:36:39 +12:58
V1 Course (4): 17 KP 8000m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.   334 Kristaps Jaudzems                    01:07:48
 2.   196 Guntars Mankus                       01:12:39 +04:51
 3.     1 Dairis Magone                        01:17:19 +09:31
 4.    22 Jekabs Graudums                      01:48:53 +41:05
 5.    21 Miks Graudums                        01:48:55 +41:07
 6.   156 Juris Lusitis                        01:50:48 +43:00
 7.     5 Raimonds Rebinovs                    01:55:45 +47:57
      427 Martins Reinis Trops      Meridians  DQ      
S1 Course (4): 17 KP 8000m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.   194 Irita Pukite                         01:20:14
#1 Course (V4,S4): 7 KP 3000m km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.    23 Madara Grauduma                     S4         00:34:33
 2.    91 Darta Sedleniece                    S4         01:06:10 +31:37
 3.    16 Laura Janelsina                     S4         01:08:37 +34:04
 4.    13 Sofija Skrapce                      S4         01:10:17 +35:44
 5.   145 Anita Augule                        S4         01:13:52 +39:19
 6.   247 Peters Nulle                        V4         01:22:25 +47:52
 7.     0 Iveta Ozola                         S4         01:26:00 +51:27
 8.   355 Andis Ozols                         V4         01:26:31 +51:58
 9.   407 Hugo Rutkis                         V4         01:39:23 +64:50
10.   109 Janis Dzedonis                      V4         01:39:28 +64:55
11.   115 Marita Dzedone                      S4         01:39:30 +64:57
12.    80 Inara Egle                          S4         01:48:25 +73:52
#2 Course (V3,S3): 10 KP 4400m km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.   141 Ernests Hercenbergs                 V3         00:43:43
 2.    18 Lauma Janelsina                     S3         00:44:09 +00:26
 3.   107 Janis Lucans                        S3         00:59:02 +15:19
 4.    68 Kitija Ligate                       S3         00:59:18 +15:35
 5.   111 Anna Dzedone                        S3         01:02:21 +18:38
 6.    47 Uldis Saulitis                      V3         01:03:45 +20:02
 7.   425 Agnese Baltmane                     S3         01:04:09 +20:26
 8.   135 Andris Zelcs                        V3         01:04:36 +20:53
 9.    53 Aivars Zagers                       V3         01:05:09 +21:26
10.   186 Ilmars Limbens                      V3         01:10:45 +27:02
11.   134 Justine Zelca                       S3         01:11:45 +28:02
12.   417 Aldis Lapins                        V3         01:15:02 +31:19
13.   428 Ilze Roke                           S3         01:19:23 +35:40
14.   147 Janis Augulis                       V3         01:20:42 +36:59
15.   155 Uldis Alksnis                       V3         01:23:34 +39:51
16.    87 Ieva Krastina                       S3         01:24:33 +40:50
17.   110 Gints Dzedonis                      V3         01:26:26 +42:43
18.    15 Inga Skrapce                        S3         01:29:32 +45:49
19.   349 Nikija Biruma                       S3         01:31:00 +47:17
20.    62 Juris Zvirgzds                      V3         01:38:50 +55:07
21.   138 Zane Blumberga                      S3         01:39:50 +56:07
      429 Tereze Berzina                      S3         DQ      
#3 Course (V2,S2): 14 KP 6300m km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.    92 Raitis Berzins                      V2         00:56:59
 2.   305 Kristians Zelcs                     V2         00:58:58 +01:59
 3.    29 Dagnis Ka˛npe                       V2         01:01:39 +04:40
 4.    49 Sandis Burtnieks                    V2         01:03:26 +06:27
 5.   412 Aleksandrs Lubinksis                V2         01:08:41 +11:42
 6.   214 Valerii Prosolkov                   V2         01:13:26 +16:27
 7.    14 Kaspars Rakstins                    V2         01:17:14 +20:15
 8.   414 Janis Nulle                         V2         01:21:09 +24:10
 9.   122 Raivis Grivins                      V2         01:22:11 +25:12
10.   202 Anda Grapena                        S2         01:23:41 +26:42
11.     2 Teodors Rebinovs                    V2         01:25:21 +28:22
12.    46 Inese Boze                          S2         01:29:42 +32:43
13.   139 Girts Strujevics                    V2         01:34:25 +37:26
14.    17 Signe Janelsina                     S2         01:36:39 +39:40
        3 Edvards Rebinovs                    V2         DQ      
#4 Course (V1,S1): 17 KP 8000m km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.   334 Kristaps Jaudzems                   V1         01:07:48
 2.   196 Guntars Mankus                      V1         01:12:39 +04:51
 3.     1 Dairis Magone                       V1         01:17:19 +09:31
 4.   194 Irita Pukite                        S1         01:20:14 +12:26
 5.    22 Jekabs Graudums                     V1         01:48:53 +41:05
 6.    21 Miks Graudums                       V1         01:48:55 +41:07
 7.   156 Juris Lusitis                       V1         01:50:48 +43:00
 8.     5 Raimonds Rebinovs                   V1         01:55:45 +47:57
      427 Martins Reinis Trops      Meridians V1         DQ      

© Tak-Soft 2001-2016 http://www.tak-soft.com SIME:4.64 [2017.206] @ 20.11.2022 14:54:43 Magnets